Życie nie zawsze bywa usłane różami i nasze relacje z przełożonym mogą nas doprowadzać do szewskiej pasji

Posted on 06/02/2024 10:20am

Niestety czasami jest tak, że nie możemy wytrzymać w pracy. Przyczyn może być niestety kilka.


Są tacy, którzy mają pracę idealną. Po prostu wszystko im się ułożyła: miejsce pracy, przełożony, godziny pracy, współpracownicy, zadania i nawet wypłata.




kodeks pracy
Author: Wawel Service


Szkolenie
Author: Caro Griffin
Source: http://www.flickr.com


Tego typu ludzi jest zapewne niewiele, gdyż cuda nie zdarzają się codziennie. Dużo jest jednak osób, które twierdzą, że minusy ich pracy są mało denerwujące, że są w stanie sobie z nimi jakoś dać radę. Czasami jednak sytuacja staje się tak bardzo nieznośna, że należy pomyśleć o ucieczce. Korzystnym rozwiązaniem będzie wówczas szukanie nowej pracy. Gdy już ją znajdziemy, to w obecnym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono trwać nawet do trzech miesięcy (zależnie od tego, ile lat tam przepracowaliśmy). Jednak możemy zaproponować przełożonemu rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Jest to świetne wyjście dla ludzi, którym zależy na czasie albo dla tych, którzy nie mogą już wytrzymać tkwienia w znienawidzonym miejscu.

Zajmują Cię tego rodzaju artykuły? Masz ochotę na to, żeby przeglądnąć następne? Więc kliknij, aby zobaczyć źródło opisów. Całość wyszukasz w podanym linku.

Można zasugerować przełożonemu jakąś konkretną datę. Może, ale w ogóle nie musi się on z nią zgodzić. Trzeba jednak dążyć do ugody. Możemy na przykład zaproponować, że w czasie, gdy będziemy jeszcze obecni w firmie, wyszkolimy nową osobę na nasze miejsce. Powinniśmy wtedy również wybrać cały zaległy urlop.




Ważne jest to, żeby zdawać sobie sprawę, że takiego rodzaju porozumienie powinniśmy zawrzeć na piśmie. Umowy ustne w żadnym wypadku nie mają mocy prawnej.

Tags: firm, zadania, rodzaj, kierownik